کد خبر: 5559
تاریخ انتشار: یکشنبه 25 تیر 1396 - 09:00   16 July 2017
ارسال به دوستان
الف الف

در گردهمایی نمایندگان استانی مهندس محمد تقی‌زاده معاون مالی و اداری موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به ساماندهی نمایندگی‌های استانی در قالب شرکت فرآیند نوین استحکام سازه گفت: نمایندگی‌های استانی عملا وارد فاز تازه‌ای شده‌اند و از این به بعد قانون تجارت بر فعالیت نمایندگی‌های استانی صندوق حاکم است. از این رو در چنین فضایی شرکت‌های امکان ادامه حیات و فعالیت خواهند داشت که سودآوری داشته باشند.

وی افزود: یکی از وظایف بسیار مهم نمایندگان استانی موسسه، تبیین و توضیح لزوم پرداخت سهم ٥ درصدی حق عضویت و به تبع آن سهم ٥ درصدی دولت برای فرهنگیان عضو موسسه است زیرا در صورت تحقق این امر، منابع ورودی موسسه، کیفیت و کمیت سرمایه‌گذاری‌های موسسه و در نهایت میزان سهم الشرکه دریافتی فرهنگیان در زمان بازنشستگی تاثیر بسزایی دارد.

مهندس تقی‌زاده با اشاره به هجمه‌های صورت گرفته علیه موسسه در یکسال اخیر تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد به بهانه دفاع از حقوق معلمان، به تخریب موسسه پرداختند و در نتیجه آن زیان‌های زیادی به این مجموعه وارد کردند در حالی که اگر کسی ادعای حمایت از حقوق معلمان را دارد باید تمرکز خود را بر سهم ٥ درصدی اعضا و سهم ٥ درصدی دولت بگذارد.

وی نقش نمایندگان استانی در توجیه فرهنگیان برای پیشبرد این روند را مهم ارزیابی کرد و گفت: سوابق، محبوبیت و مقبولیت نمایندگان استانی موسسه به ویژه در بین فرهنگیان استان‌های متبوع خود، یک برگ برنده برای نمایندگان استانی است.  

معاون مالی و اداری موسسه، ساماندهی نمایندگان استانی در قالب شرکت فرآیند نوین استحکام سازه را یک اقدام بسیار مهم برای گسترش و توسعه فعالیت نمایندگی‌های استانی عنوان کرد و افزود: نمایندگان استانی باید تمامی فعالیت‌های خود را با محوریت تامین منافع اعضای موسسه انجام دهند و از آنجایی که نمایندگان موسسه از دل اعضا برخواسته اند، جایگاه خوبی نزد اعضا دارند.

مهندس تقی زاده در پایان با تاکید دوباره بر اهمیت و نقش کلیدی فرهنگیان عضو موسسه در تصمیم‌گیری، یادآور شد: در دو سه سال گذشته رویکرد موسسه کاملاً به سمت اعضا محوری تغییر جهت پیدا کرده به طوری که اخیرا برای نخستین بار پیشنهاد شده که دو یا سه نفر از نمایندگان موسسه در هیات امنا به عنوان مجمع صندوق ذخیره فرهنگیان حضور داشته باشند.