کد خبر: 5560
تاریخ انتشار: یکشنبه 25 تیر 1396 - 09:00   16 July 2017
ارسال به دوستان
الف الف

در همایش نمایندگان استانی دکتر سعید نایب معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به مولفه‌های کلیدی موفقیت موسسه گفت: پنج مساله اصلی بازدهی، نقدشوندگی، شفاف سازی، همکاری با نهادهای بازار سرمایه و ایجاد توان کارشناسی جزء مولفه‌های کلیدی موفقیت صندوق هستند.

وی با اشاره به اینکه سودآوری و بازدهی مناسب، رمز اصلی ادامه حیات شرکت‌های اقتصادی است گفت: ساماندهی شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از اولویت‌های اصلی تیم مدیریتی جدید موسسه بود. از این رو ملاک و معیار ارزیابی شرکت‌ها، سودآوری مورد انتظار و مناسب است.

            دکتر نایب همچنین با اشاره به اینکه طی ٦ الی ٧ سال آینده حدود ٤٠ الی ٥٠ درصد از اعضای موسسه بازنشسته شده و از این مجموعه خارج می‌شوند تصریح کرد: در این راستا نیازمند منابع قابل توجهی برای پرداخت سهم الشرکه اعضای بازنشسته خواهیم بود که صرفاً به صورت نقدینگی خواهد بود.

وی افزود: اگر بخواهیم دارایی‌های موسسه را به پول نقد تبدیل کنیم و به فرهنگیان پرداخت کنیم صندوق تحت فشار قرار می‌گیرد و هر چه این فشار بیشتر شود، بازدهی موسسه پایین می‌آید زیرا نه تنها از میزان تمرکز بر برنامه های سرمایه‌گذاری موسسه کاسته می‌شود بلکه دارایی‌های نیز از دست خواهد رفت. از این رو هرم عضویت و سنوات خدمت فرهنگیان را کاملا رصد کرده و برای آن برنامه‌های جدی در دست اقدام داریم.

معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار موسسه، سومین نکته کلیدی را شفاف‌سازی عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین مساله، جلب اعتماد فرهنگیان عضو موسسه است و برای این امر صندوق باید در یک اتاق شیشه‌ای قرار گیرد زیرا بسیاری از نگرانی‌هایی که اخیرا ایجاد شده به این دلیل است که صندوق قبلا در فضای شفافی نبوده است.

وی شفاف‌سازی را لازمه اعتمادسازی دانست و گفت: اگر صندوق بخواهد موفق عمل کند و اعتماد فرهنگیان را ایجاد کند باید در اتاق شیشه‌ای و در معرض دید اعضاء قرار گیرد زیرا اگر در معرض دید معلمان باشیم، در این صورت دیگر هیچ یک از اعضاء نگرانی نخواهند داشت.

دکتر نایب یکی دیگر از نتایج مثبت قرار گرفتن در اتاق شیشه‌ای را بالا رفتن کیفیت عملکرد مدیران ذکر کرد و اظهار داشت: مدیرانی که در اتاق شیشه‌ای قرار می گیرند خود را در معرض انتقاد و ارزیابی عملکرد قرار می دهند. از این رو تیم فعلی صندوق ذخیره فرهنگیان تصورش این است که باید مورد انتقاد اعضاء قرار گیرد زیرا معتقدیم موفقیت موسسه منوط به عملکرد شفاف و قرار گرفتن در اتاق شیشه و در نهایت جلب اعتماد فرهنگیان عضو موسسه است.

به گفته وی اگر دارایی موسسه در بازار سهام باشد، از آنجا که در این بازار روش‌های نظارت و کنترل وجود دارد، عملکرد مناسب‌تری به دنبال خواهد داشت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار موسسه افزود: مساله کلیدی دیگری که در صدد تقویت آن هستیم، همکاری با نهادهای بازار سرمایه است. صندوق یک منبع فوق العاده‌ای است که ماهانه حق عضویت به آن واریز شده و این حق عضویت با در نظر گرفتن سهم دولت در بازار سرمایه رقم  قابل توجهی است.

وی با اشاره به اینکه همکاری با بازار سرمایه در نهایت برای موسسه خوشنامی به دنبال خواهد داشت تصریح کرد: در ٥ ماه گذشته همکاری های خوبی با بازار سرمایه  داشتیم و ارتباط مثبتی با فرابورس و بورس برقرار کردیم.

دکتر نایب آخرین مولفه کلیدی موفقیت صندوق را ایجاد توان کارشناسی و استفاده از توان متخصصان امر دانست و یادآور شد: صندوق نیاز دارد نیروی‌های متخصص با توان بالا را جذب کند زیرا اگر به لحاظ نظام انگیزه و پاداش و ساختار توان جذب نیروهای کارشناس و متخصص را نداشته باشیم طبیعتا در نتیجه فعالیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود. از این رو نیروهایی که در چند ماه گذشته جذب شده اند بر اساس تخصص و توان بوده است.

تبیین استراتژی های موسسه برای ٥ سال آینده

دکتر سعید نایب در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین استراتژی ٥ سال آینده موسسه گفت: طراحی مدل بهینه موسسه  باعث می‌شود به قدری خوب عمل کنیم که فرهنگیان عضو موسسه قلباً تمایلی به خروج نداشته باشد و موسسه را امین خود بدانند و بر این باور باشند که سرمایه گذاری در موسسه در قیاس با سایر بنگاه های اقتصادی، سودآورتر و قابل اطمینان‌تر است.

 وی افزود: بنابراین می‌خواهیم در صندوق ذخیره فرهنگیان مدل بهینه‌ای طراحی کنیم که چند مساله در آن لحاظ شده باشد. نخست اینکه با بررسی‌هایی که از ٢٠ صندوق پس‌انداز معلمان در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مانند آمریکا، کانادا، اروپا، مالزی، سنگاپور و ... انجام دادیم، دریافتیم که شرایطی که برای عضویت فرهنگیان تعیین کرده بودند، متنوع بود. به طور مثال یک عضو می تواند سرمایه خود را در ریسک بالا و یا کم ریسک سرمایه گذاری کند.

دکتر نایب تصریح کرد: اگر بتوانیم برای عضویت در موسسه آلترناتیوهای متعددی داشته باشیم در آن زمان فرهنگیان برای عضویت از حق انتخاب بیشتری برخوردارند و بازدهی های بیشتری برای آنان می توان در نظر گرفت. مثلا میزان حق عضویت برای همه اعضاء یکسان نباشد و یا اگر سرمایه دیگری داشتند بتوانند در این صندوق (که معتقدند بازدهی بیشتری دارد) سرمایه گذاری کنند. یا هنگام خروج از صندوق نیز مسیرهای متعددی تعریف شود به طوری که هر فردی که خواست سرمایه خود را نقدی و یا به صورت سهام دریافت کند و اوراقی به آنان داده شود که بازدهی مشخصی داشته باشد.

پالایش پرتفوی سرمایه صندوق یکی دیگر از مواردی که معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار موسسه به آن پرداخت و گفت: ما در حال حاضر میراث‌دار یکسری سرمایه هستیم که برخی از آنها سرمایه بسیار خوب و سودآور هستند و برخی دیگر زمانی خوب بودند و در حال حاضر بازدهی ندارد. بنابراین هنر دست‌‌اندرکاران صندوق این است، زمانی که این دارایی ها به سمت بازدهی کمتر می روند بتواند از آن خارج شود لذا ما در صددیم بتوانیم همواره پرتفوی صندوق را پالایش کنیم.

به گفته دکتر نایب، متوازن کردن پرتفوی موسسه یکی دیگر از موارد بسیار مهم است که موسسه به این سمت رفته و در حال برنامه‌ریزی است.

وی همچنین یکی دیگر از نکات کلیدی را تمرکز بر افزایش سهم پرداختی اعضا و به تبع آن سهم پرداختی دولت به موسسه عنوان کرد و گفت: اگر این نقدینگی وارد چرخه اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان شود حتما نتایج و ثمرات بسیار خوبی برای فرهنگیان عضو به دنبال خواهد داشت.

ورود به بازار سهام در راستای افزایش شفافیت، ایجاد رویه‌های کنترلی و نظارتی موسسه و شرکت‌های تابعه با ایجاد کمیته حسابرسی در تمامی شرکت ها و کنترل ماهانه، تشکیل کارگروه ساماندهی، تدوین آیین نامه‌های سرمایه گذاری، نظارت بر سرمایه گذاری‌ها و ایجاد کمیته ریسک از دیگر موارد مطرح شده  از سوی معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار  بود.