کد خبر: 1347
تاریخ انتشار: سه شنبه 22 اردیبهشت 1394 - 14:40:0   12 May 2015
ارسال به دوستان
الف الف

فرهنگیان محترم می توانند از طریق مراجعه به حسابداری منطقه محل خدمت خود نسبت به تکمیل درخواست عضویت موسسه اقدام نمایند.

بهره مندی از سهم دولت به میزان سهم واریزی عضو، سود سهم عضو، سود سهم دولت و همچنین تسهیلات ارائه شده از طریق موسسه و شرکت های تابعه از قبیل خودرو لیزینگی، بیمه شخص ثالث اقساطی، تورهای مسافرتی اقساطی و ...

اعضا محترم می توانند از طریق پرتال موسسه، تلفن گویا(در هر زمان) و دریافت صورتحساب که همه ساله چاپ و به مدارس ارسال می گردد از وضعیت حساب خود اطلاع حاصل نمایند.

در یکی از حالات زیر شما نمی توانید وارد صورت وضعیت خود شوید:

١- اگر بازنشسته و یا بازخرید شده و با موسسه تسویه حساب کرده باشید.

٢- اگر انصراف داده و با موسسه تسویه حساب کرده باشید. در این صورت می توانید با مراجعه به آموزش و پرورش منطقه خود دوباره درخواست عضویت بدهید.

٣- کمتر از ٣ ماه از تاریخ عضویت شما در موسسه گذشته باشد. 

در غیر این صورت می توانید با بخش اعضا تماس بگیرید.

بله، اعضا می توانند یک ماه قبل از بازنشستگی نسبت به تکمیل فرم شماره ٤ در خواست استمرار عضویت اقدام نموده و آن را به موسسه ارسال نمایند.شایان ذکر است پس از بازنشستگی کسر ٥% سپرده امکان پذیر نمی باشد و صرفا به مجموع سهم الشرکه سود روزشمار تعلق می گیرد.

از زمان پرداخت حقوق و ارسال اطلاعات ان به شرکت پژوهش و به روزآوری توسط شرکت پژوهش و ارسال اطلاعات تکمیل شده به موسسه و پرداخت ان توسط امور مالی هفتاد روز به طول می انجامد.

به اعضای انصرافی، اخراجی و مستعفی سهم دولت تعلق نمی گیرد.

در خصوص اعضای انصرافی بلی( می توانند به عضویت مجدد در آیند) ولیکن در خصوص اعضای بازنشسته و بازخرید در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد.

ملاک استفاده از تسهیلات صرفا عضویت است و تاریخ عضویت نقشی ندارد.

تمامی پروژه های قبل و حال حاضر، شرکت تامین مسکن فرهنگیان یا در مرحله انتقال اسناد مالکیت و به متقاضیان بوده و یا در مرحله اخذ پایان کار، صورتمجلس تفکیکی و یا صدور سند است و این شرکت هیچ پروژه رسیدگی نشده ای ندارد.

در مورد پروژه های اجاره به شرط تملیک تحویل شده به فرهنگیان معزز، تا زمانی که صدور اسناد صورت نپذیرد، حق اجاره و یا فروش واحد خود را ندارند و در صورت مسجل شدن این موضوع، شرکت حق اقدام از طریق مراجع قانونی را دارد.

افزایش حجم فعالیت های لیزینگ به دو عامل بستگی دارد: نخست وجود زیر ساخت هایی که پاسخگوی افزایش حجم عملیات را داشته باشد و دوم منابع مورد نیاز برای پاسخگویی به نیازها.

شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان اعلام می کند که زیرساخت های لازم برای توزیع حدود ١٢٠ هزار دستگاه خودرو به صورت سالانه فراهم شده است و چنانچه منابع مالی مورد نیاز تامین شود، این مساله محقق خواهد شد.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه سود تسهیلات را بانک مرکزی ٢٢ درصد اعلام نموده، شرکت لیزینک و رفاه فرهنگیان نمی تواند سود تسهیلات اعطایی به فرهنگیان را کمتر از ١٥ درصد تعیین کند.

شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان همچنین اعلام می کند به منظور برقراری عدالت در توزیع خودروهای لیزینگی و همچنین ثبت نام آسان در این طرح، مراحل آزمایشی ثبت نام اینترنتی خودرو به پایان رسیده و به صورت سراسری در کل کشور به مرحله اجرا در خواهد آمد.

١- شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان (ارائه خودرو و سایر کالاهای مصرفی به صورت اقساطی)

٢- شرکت خدمات مسافرتی زاگرس (ارائه خدمات گردشگری به صورت اقساطی)

٣- شرکت بیمه معلم (ارائه انواع بیمه نامه به صورت اقساطی)

٤- شرکت فرایند (ارائه خدماتی مانند کارت متوازن، طرح فرهنگ و ...)

٥- بانک سرمایه (ارائه انواع خدمات بانکی)

برای اطلاع از خدمات و مزایای صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های تابعه به منوی مزایای عضویت در وب سایت موسسه مراجعه کنید.

با ثبت کدهای مخصوص در هنگام خروج از موسسه (بازنشسته، بازخرید، فوت، از طریق حسابدار منطقه مربوطه و ارسال ان به شرکت پژوهش و نیز تکمیل فرم درخواست انصراف برای اعضای انصرافی و نیز ثبت کد انصراف از طرف حسابدار و ارسال به آن شرکت از طریق واریز به حساب انها صورت می پذیرد.)